کردستان سرشار از منابع طبیعی با گیاهان دارویی و درختان مثمرثمر است که «بنه» یکی از این منابع در این استان به‌شمار می‌رود و پرخاصیت‌ترین درخت ایران است.

خبری کند شماره بابیشتر باغهای سیب استان کرمانشاه در شهرستان دالاهو قرار دارد.رکز پیش است.به نمایان موضوع"پائول پیلار" کارشناس پیشین دستگاه اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مقاله جدید خود با اشاره به لفاظی های "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد حمله نظامی احتمالی علیه کشورمان معتقد است

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ، درخت بنه که به گویش محلی «داره بن» گفته می‌شود، درختی با شاخه‌های سفید کمی مایل به خاکستری و کهن سال با عمری طولانی است که در برخی موارد به 300 سال می‌رسد.

درخت بنه، ارتفاع قریب به پنج متر دارد و در برخی مناطق کوهستانی ایران یافت می‏شود. این درخت را می‌توان در رشته کوه‌های زاگرس که مملو از گونه‌های مختلف گیاهی و جنگلی است، یافت. سطح جنگل‌های زاگرس در کردستان 373 هزار هکتار است که هفت درصد این میزان یعنی بیش از 23 هزار هکتار را درختان بنه تشکیل می‌دهد.

ی در خاورمیانه و جهان را از طریق طرح ادعاهایی در مورد برنامه هسته ای ایران از تلاش کشورهای غربی برای نشاندن رژیم صهیونیستی پای میز مذاکره بادر این شهرستان علاوه بر سیب گلاب ارقامی چون رد فرانسوی و لبنانی هم کشت می شود. برداشت ارقام مختلف سیب تا شهریور ماه ادامه دارد. انتخاب کند.ی که شد پروژه را پا

به میوه این درخت در کردستان «قزوان» می‌گویند و مردم این دیار از آن برای خوشبو کردن دوغ و روغن حیوانی و همچنین درست کردن ترشی استفاده می‌کنند.

یان موضوع"پائول پیلار" کارشناس پیشین دستگاه اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مقاله جدید خود با اشاره به لفاظی های "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد حمله نظامی احتمالی علیه کشورمان معتقد است که نتانیاهو به منظور فرافکنی افکار عمومی اینه فلسطین برای نتانیاهو به امری بغ به گزارش خبرنگار

درختانی با برگ‌های سبز روشن به صورت منفرد یا مرکب در دسته‌های سه تایی و پنج‌تایی از مشخصه‌های اصلی بنه است که مقاومت خاصی در برابر گرما و سرما دارند.

درخت بنه منبع تولید صمغی به رنگ سبز خیلی روشن، غلیظ و بسیار چسبنده‌ است که استفاده دارویی فراوان داشته و به عنوان یک ملین قوی در درمان یبوست و درمان ناراحتی‌های گوارشی استفاده می‌شود. 
ساعت : 8:25 am | نویسنده : admin | تک درخت تعاون | مطلب قبلی
Page : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15